launchora_img

Illustration by @dariaesste

Sözcü

Info

Sözcü, 2007 yılı 27 haziran tarihinde İstanbul merkezli Atatürkçü bakış açısına sahip günlük gazetedir. Metin Yılmaz'ın yayınlandığı gazete Türkiye'de tirajı en yüksek 2. gazetedir. Gazete Estetik Yayım A.Ş.'ye bağlı bir kuruluştur.

Sözcü, Basılı yayının yanı sıra diğer bazı zamanlarda da hizmet vermektedir. Farklı başlıklar altında yayınlar yapmaktadır. Bunlar; E-gazete, TV, kitabevi ve spor yayınları yapan Skor'dur.

Sözcü Gazetesi yazarları

Sözcü Gazete, diğer birçok gazetenin çok yetkin bir yazar kadrosuna sahiptir. Bu yazarlar bir kısmının Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Rahmi Turan, Yılmaz Özdil, Soner Yalçın, Deniz Zeyrek Çiğden Toker, Murat Muratoğlu gibi çok hak yazarlardan oluşur, gazetenin yazarları sık sık sık ile gündeme gelir. Gazete muhalif bir çizgide sırasını ötürü gündeme gel yazılarda muhalefet içerikli yazılardır.

E-gazete

Sözcü, Gazete web yayınının yanı sıra E-gazete özelliği ile aylık 19.99 TL karşılında tirajını okuyucularına gazete görünümünde okuyabilecekleri bir hizmet sunmaktadır. Bu üyelik sistemi Sözcü + Plus olarak isimlendirilmektedir. Gazete ise gazetelerin sadece birinci sayfalarında ücretsizine sahiptir.

Olpak, ”Dibeybe, ‘Biz yarım kalan projelerin tamamlanmasını arzu etmiyoruz, onları zaten tamamlayacaksınız ama önümüzde çok ciddi başka projelerimiz var. Öncellikle Türkiye ile çalışmak istiyoruz. Sadece merdivenin basamaklarını birer birer çıkmak gerektiğinin de farkında olalım’ dedi.” Olmak, ”Ankara’da imzalananların dışında enerji üretimi alanında imza aşamasına gelmiş başka anlaşmalar da var.

Kitabevi

Sosyal medyada dolaşan bir videoda, Çaykur’a alınacak 500 işçi için yapılan kurada hile yapıldığı iddia edildi. ÇAYKUR’a işçi alımında şaibeli kura çekimi. Kurayı gerçekleştiren görevlilerin çektiği ramakları masada duran kağıda baktıktan sonra geri attığı, bazılarının ise sesli okunduğu görüldü.. CHP’li vekil A. Mahir Başarır videoyu paylaşarak ”AKP listesinde ismi olanlar kabul, yoksa olmadı bir daha! Rezillik!” dedi. Çaykur Genel Müdür Yrd. Erdinç Hatinoğlu,” Alımları İŞKUR aracılığıyla yapıyoruz. Çekilişi onlar organize ediyor” dedi…

Gazetenin sitesi

Gazetenin yanı sıra internet sitesi ile de her gün binlerce okuyucuya hizmet vermektedir. Web site kategorileri; yazarlar, gündem, dünya, ekonomi, seyahat, alışveriş, astroloji, bilim – teknoloji, sağlık, emlak, eğitim, galeri, kültür – sanat, otomotiv, sigorta ve vefat ilanları gibi geniş bir yelpazede yayınlarını sürdürmekte be kuruluşundan günümüze de başarılı bir şekilde yayınlarını devam ettirmektedir.

Hayat

Medya, tüm bu hizmetlerinin yanı sıra ” Sözcü Hayat” adlı bir web sitesi daha hayata geçirmiştir. Bu web sitesinde; magazin ağırlıklı olmak üzere, moda, kültür – sanat, seyahat, yaşam, lezzet durağı, astroloji, güzellik, ev dekorasyon, alışveriş, benden kaçmaz, yazarlar gibi kategoriler bulunmaktadır.


Be the first to recommend this story!
launchora_img

Stay connected to your stories

Sözcü

37 Launches

Part of the Society collection

Published on April 23, 2021

Recommended By

(0)

  WHAT'S THIS STORY ABOUT?

  Characters left :

  Category

  • Life
   Love
   Poetry
   Happenings
   Mystery
   MyPlotTwist
   Culture
   Art
   Politics
   Letters To Juliet
   Society
   Universe
   Self-Help
   Modern Romance
   Fantasy
   Humor
   Something Else
   Adventure
   Commentary
   Confessions
   Crime
   Dark Fantasy
   Dear Diary
   Dear Mom
   Dreams
   Episodic/Serial
   Fan Fiction
   Flash Fiction
   Ideas
   Musings
   Parenting
   Play
   Screenplay
   Self-biography
   Songwriting
   Spirituality
   Travelogue
   Young Adult
   Science Fiction
   Children's Story
   Sci-Fantasy
   Poetry Wars
   Sponsored
   Horror
  Cancel

  You can edit published STORIES

  Language

  Delete Opinion

  Delete Reply

  Report Content


  Are you sure you want to report this content?  Report Content


  This content has been reported as inappropriate. Our team will look into it ASAP. Thank You!  By signing up you agree to Launchora's Terms & Policies.

  By signing up you agree to Launchora's Terms & Policies.