launchora_img

Taśmy transportujące PCV i modularne

Info

Proponujemy wysokiej klasy transportery taśmowe przeznaczone do przenoszenia ładunków na różne stanowiska w fabrykach ale także do transportu paczek i ładunków jednostkowo pakowanych w halach i magazynach. 

Rodzaje taśm transportujących:

Taśmy transportujące PCV/PU i gumowe są doskonałymi transporterami w przemyśle spożywczym, ale także kosmetycznym czy motoryzacyjnym. Cechuje je duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, taśmy transportujące gumowe zaś przystosowane są także do pracy w warunkach zewnętrznych w bardziej wymagających pracach (budownictwo, huta, energetyka, rolnictwo oraz przemysł wydobywczy).

Taśmy modularne modularne stanowią jedne z nowocześniejszych urządzeń, które stosuje się głównie w przemyśle spożywczym. Mają stabilną konstrukcję a taśmy składają się z modułów, czyli elementów podlegających wymianie, gdy zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo taśmy modularne wyróżniają się rozmaitą powierzchnią nośną: gładka, perforowana, antypoślizgowa, z wypustkami, żeberkowana bądź otwarta. Ułatwia to transport ładunków sypkich, które dodatkowo zabezpieczone są przed osunięciem dzięki zabierakom i obrzeżom bocznym.

Taśmy siatkowe używa się przede wszystkim w cukiernictwie, piekarnictwie, przemyśle mięsnym, garmażeryjnym lub owocowo-warzywnym. Wynika to z faktu, że są odporne na wpływ wysokich i skrajnie niskich temperatur, które towarzyszą procesom obróbki termicznej transportowanych ładunków. 

Taśmy modularne wykonane sa z następujących materiałów:

Polipropylen – ma dość niski ciężar właściwy wynoszący 0,9 dzięki czemu może unosić się na powierzchni cieczy, jest także odporny na działanie chemikaliów, smarów czy alkoholi i zasad. Może być stosowany w temperaturach od 1 do 104 stopni.

Polietylen – cechuje się nieco większym ciężarem właściwym niż poprzednik (0,95) i wykazuje wyższą odporność przy pracy w niskich temperaturach.

Acetal – ciężar właściwy acetalu to około 1,40 dzięki czemu jest wytrzymały i może być poddawany różnym obciążeniom. Może transportować ładunki w zakresie temperatur od -45 do 93 stopni Celsjusza.

Główny napęd do taśm transportujących:

Jako napęd do taśm transportujących możemy zaoferować:

elektrobębny

motoreduktory

koła pasowe, zębate

łańcuchy

Elektrobębny stanowią bardzo wydajny, wytrzymały i bezpieczny napęd do przenośników taśmowych. Taśma, po której przemieszczają się ładunki nawinięta jest na dwa wały. Jeden z nich, w formie cylindra, pełni funkcję napędową. Głównym elementem napędowym elektrobębna jest oczywiście silnik owinięty w szczelny stalowy płaszcz. Ma kształt cylindra, a dzięki stalowej osłonie nie przegrzewa się i jest zabezpieczony przez dostaniem się nań pyłów, kruszyw, smarów, olei i innych niebezpiecznych dla jego użytkowania substancji. Dodatkową zaletą stosowania elektrobębnów jest ich niewielki rozmiar, co wpływa na to, że zajmują mało miejsca oraz to, że nie wymagają stosowania dodatkowych przekładni.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i współpracy 

TEKMAT S.C.

ul. Ogrodowa 5

62-640 Grzegorzew

tekmatbiuro@gmail.com

728-317-241

531-749-361


Be the first to recommend this story!
launchora_img
More stories by Aleksandra
Kork Rullar

Kork rullar

00
Liège mural

liege murale

00
Taśmy transportujące Tekmat

Taśmy transportujące Tekmat

00

Stay connected to your stories

Taśmy transportujące PCV i modularne

14 Launches

Part of the Something Else collection

Updated on January 08, 2023

Recommended By

(0)

  WHAT'S THIS STORY ABOUT?

  Characters left :

  Category

  • Life
   Love
   Poetry
   Happenings
   Mystery
   MyPlotTwist
   Culture
   Art
   Politics
   Letters To Juliet
   Society
   Universe
   Self-Help
   Modern Romance
   Fantasy
   Humor
   Something Else
   Adventure
   Commentary
   Confessions
   Crime
   Dark Fantasy
   Dear Diary
   Dear Mom
   Dreams
   Episodic/Serial
   Fan Fiction
   Flash Fiction
   Ideas
   Musings
   Parenting
   Play
   Screenplay
   Self-biography
   Songwriting
   Spirituality
   Travelogue
   Young Adult
   Science Fiction
   Children's Story
   Sci-Fantasy
   Poetry Wars
   Sponsored
   Horror
  Cancel

  You can edit published STORIES

  Language

  Delete Opinion

  Delete Reply

  Report Content


  Are you sure you want to report this content?  Report Content


  This content has been reported as inappropriate. Our team will look into it ASAP. Thank You!  By signing up you agree to Launchora's Terms & Policies.

  By signing up you agree to Launchora's Terms & Policies.